מומלץ לקרוא
כתבות חדשות

5 מזונות לפיתוח שרירים


לא מעט שואלים אותי מה הכי טוב לאכול כדי לבנות שרירים?

ישנם מאות סוגי מזון שונים שיכולים לעזור לבנות שריר. אבל מה אם היינו צריכים לבחור רק 5 מתוכם כדי להתקיים עד סוף ימי חיינו וזו כבר שאלה אחרת ותשובתה מעניינת?

במקרה כזה, היינו מעדיפים מזונות שיכולים לעזור לנו לכסות את מרבית הצרכים התזונתיים קל וחומר לשמור אבן בניין של השריר. (זיכרו ספורטאים)

ושוב אני מדגיש יש לבחור רק 5 מזונות שמכסים את התזונה האופטימלית: חלבון, כדי לבנות את השרירים ולתקן רקמות שנפגעו במהלך האימון. שומנים, בכדי לעודד הורמונים תקינים ולהפחית ולמנוע דלקות למינהן. ויטמינים ומינרלים לתמוך ולסייע בבריאות כללית, מערכת חיסונית התאוששות וכו'. פחמימות מורכבות שהן קלוריות שאנו זקוקים "לדלק".

1. סלמון (דג), במקום הראשון מבחינתי כאבן הבניין של השריר.. הסלמון טעון בחומצות חלבון ושומן אומגה -3, שני רכיבים תזונתיים חיוניות לבנייה ותיקון רקמות שריר. מעבר להיותו מעדן ניתן לאכול ולבשל אותו בלא מעט דרכים. סלמון הוא גם עשיר ברכיבים תזונתיים חיוניים, כגון סלניום, ויטמין B12, ניאצין וויטמין D. הרשימה עוד הארוכה עם כל היתרונות הבריאותיים הקשורים עם סלמון. כגון הפחתת כולסטרול ושיפור הזיכרון.


2. ביצים, במקום השני מבחינתי, הם משתלבים עם חומרים מזינים רבים בעת בניית השריר. כמובן שניתן לבשל ולאכול את הביצים בלא מעט דרכים. בממוצע יש 7-8 גרם חלבון לכל ביצה, שלא לדבר על האומגה 3 חומצות שומן, ויטמינים ומינרלים. לאחרונה גילו מחקרים, כי גם אלו שאוכלים ביצים לארוחת בוקר נוטים פחות לאכול בשעות המאוחרות דברים שלא צריך.


3. אגוזים ושקדים, מקבלים את המקום השלישי והמכובד, תפקידם לספק המערך הטוב ביותר של חומרים מזינים. אגוזים תמיד זמינים ניידים ומעולים לשרירים. מלאים בחלבון וסיבים, השקדים לעזור לנו להרגיש תחושה מלאה בזמן תיקון רקמות השרירים השחוקים. הם גם מכילים המון שומנים בריאים שגורמים לנו לתחושת שובע, להפיג כאבי מפרקים, להגביר את ההכרה ולספק אנרגיה.


4. בטטה מתוקה, מכל הפחמימות המורכבות ועמילנים שיש, תפוח אדמה מתוק (בטטה) הן האפשרות הטובה ביותר ועל כך מדורגות במקום הרביעי. הם קלים להכנה ומתוקות לאכול. בטטות הן פחמימות מורכבות עם הוויטמין A ויטמין B והם מכילים סיבים תזונתיים וזה יכול לעזור לכל ספורטאי שנמצא בתפריט דיאטה להרגיש שבע ומרוצה. הם יכולים להיות מצוינים ומנוצלים לפני אימון, ו או אחרי אימון ובכל ארוחה אחרת.


5. תפוח עץ מקבל את המקום החמישי, אז נכון שיש המון פירות. אבל התפוח הוא מזון לאחר אימון מכיל מקור גדול יחסית של פחמימות, אלקטרוליטים וסיבים. העור שלנו מכיל כימקלים טיבעיים שהגוף צריך. בנוסף טעמו המתוק ודל קלוריות, לתפוח יתרון נוסף משמעותי לא מעט פעמים בא לנו משהו "מתוק" או משהו טעים ויש חשקים במיוחד בשעות היותר מאוחרות של הלילה.. התפוח הוא התשובה!


אני מקווה שעזרתי לפחות לחלקכם ולשואלים מבנכם, זכרו שאפשר לדון בכך רבות ויהיו שגם יחלקו, ללא ספק הגיוון הוא חשוב ואף רצוי..


לתיאום אימון נסיון

Whatsapp-Icon-Logo-580x584.png
1200px-Telegram_logo.svg.png